Katalog zboží >> Měřicí systémy >> Meteostanice WS981

Meteostanice WS981


Jsou vyráběny tyto základní typy stanice WS981:

 

WS981 I

Stanice je určena pro použití ve vnitřních prostorech. Může být osazena všemi vstupy a výstupy, 393 kB EEPROM, akumulátorem, RS232, displejem a klávesnicí.

   

WS981 O

Stanice v krabici s krytím IP65 a s minimalizovanou spotřebou je určena pro použití ve venkovních prostorech. Může být osazena všemi vstupy a výstupy, 393 kB EEPROM, akumulátorem, RS232. Na přání je možné doplnit displej s rozšířeným teplotním rozsahem a klávesnici.  

 

WS981 LET

Stanice je určena pro použití na letištích. Je standardně osazena analogovými vstupy, vstupem pro měření rychlosti a směru větru, displejem a klávesnicí. Na přání lze doplnit vstup pro člunkový srážkoměr. Softwarové vybavení umožňuje počítat teplotu rosného bodu, tříhodinový trend atmosférického tlaku, klouzavé průměry rychlosti a směru větru a úhrn srážek. 

 

 

 

 

     

 

 

Základní popis

 

Zařízení WS981 umožňuje sledovat a ukládat do paměti data ze čtyř (s externím expandérem až 16) analogových vstupů, vstupu pro ultrazvukové čidlo, vstupu pro srážkoměrné čidlo a vstupu pro čidlo rychlosti a směru větru. Pro každý vstup je možné zadat parametry a typ připojeného snímače. Pro akustickou signalizaci a signalizaci pomocí relé je možné nastavit dvě hlídané hodnoty (včetně tzv. hystereze) a hlídat kde je měřená hodnota vzhledem k hlídaným hodnotám (mezi nebo mimo).

Pro dva libovolné vstupy je možné přiřadit pasivní, galvanicky oddělené analogové výstupy.

Součástí zařízení je tzv. obvod reálného času poskytující aktuální datum s automatikou přestupných roků do roku 2099 a čas s rozlišením až na sekundy.

K ovládání zařízení slouží klávesnice nebo sériový port RS232 spolu s dodávaným komunikačním programem WSCOM.

K napájení slouží vnitřní olověný akumulátor a vnitřní nebo vnější síťový napáječ, kterým je akumulátor automaticky dobíjen. Olověný akumulátor zajistí nejméně 16 hodin nepřetržitého provozu (bez podsvětlení displeje).

 

Spojení prostřednictvím GSM

 

Pro komunikaci s WS981 je možné využívat GSM spojení. Stanice musí být připojena na modem vybavený sériovým rozhraním RS232 a používající tzv. AT příkazy.

Stanice je schopna odpovídat na SMS zaslané z libovolného mobilního telefonu a vracet aktuální měřené hodnoty nebo stav stanice.

Se stanicí WS981 je možné prostřednictvím GSM komunikovat podobně jako v případě přímého spojení sériovým kabelem. V tomto případe musí být k počítači, na kterém je spuštěn program WSCOM, připojen podobný GSM modem jako u stanice WS981 (viz manuál stanice WS981 - kapitola 10. Spojení prostřednictvím GSM).

Blok akustické signalizace a relé lze využít v případě aktivace pro odeslání SMS zprávy s aktuální hodnotou a časem na 2 zadaná telefonní čísla. Pro odesílání varovných SMS na libovolný počet telefonních čísel lze využít program WSCOM (viz nápověda aplikace WSCOM - kapitola Spojení pomocí GSM).

 

Aplikace WSCOM - časový plán

 

Program WSCOM umožňuje sestavení tzv. časového plánu a zcela automatickou obsluhu stanice včetně vyčítání dat, ukládání dat v různých formátech včetně obrázků a jejich zasílání v příloze E-mailu nebo prostřednictvím FTP přenosu k webové prezentaci.

 

 

Zákaznické stanice

 

Je možné objednat libovolnou konfiguraci a provedení stanice WS981 podle kapitoly 8 manuálu stanice. Existující zákaznické úpravy firmware jsou popsány v příloze A manuálu stanice.

 

Katalog meteorologických snímačů